• stiri@stiripentrucopii.com
Cauta
Logo
  • ACASĂ
  • AZI
    • AZI ÎN LUME
    • AZI ÎN ROMÂNIA
  • (NU) NE PLACE
    • NE PLACE
    • NU NE PLACE
  • BE COOL
    • SĂNĂTATE
    • FASHION
    • SPORT
    • ECO STUFF
  • COOLTURA
  • EDUCAȚIE
  • PE NET
    • PERICOLELE PE INTERNET
    • JOCURI / APLICATII
  • PENTRU PĂRINȚI
  • DE LA CITITORI
  • ANUNȚURI
Alt
  • ACASĂ
  • AZI
    • AZI ÎN LUME
    • AZI ÎN ROMÂNIA
  • (NU) NE PLACE
    • NE PLACE
    • NU NE PLACE
  • BE COOL
    • SĂNĂTATE
    • FASHION
    • SPORT
    • ECO STUFF
  • COOLTURA
  • EDUCAȚIE
  • PE NET
    • PERICOLELE PE INTERNET
    • JOCURI / APLICATII
  • PENTRU PĂRINȚI
  • DE LA CITITORI
  • ANUNȚURI
1
  • by Stiripentrucopii
  • martie 11, 2023

Istoria muzicii pentru copii (și părinții lor)

Distractivă și educativă. Așa se anunță a fi întâlnirea teatrală propusă de actorii Trupei Marionete pentru duminică, 12 martie, de la ora 11.00. Istoria muzicii pentru copii (și părinții lor).

Este vorba despre spectacolul „Istoria muzicii pentru copii (și părinții lor)”, în regia lui Cristian Ban. Actorii: Adina Doba, Lenuța Dorobanțu, Izabela Cotescu, Lăcrimioara Szlanko, Sorin Dorobanțu, Mircea Moș și Cristian Bordaș vor da viață, pe scena Trupei Marionete, unor personaje-reper pentru istoria muzicii: Mozart, Amy Winehouse, Louis Armstrong, Elvis Presley, Janis Joplin sau David Bowie.

Designul și creația marionetelor sunt semnate de Claudiu Ionescu. Decorul și costumele – de Irina Chirilă, muzica live – de Paul Tonca, iar coregrafia – de Maura Cosma. Asistent scenografie este Ana Farâma, iar grafica afișului este realizată de Medeea Popa.

Rezervări și bilete

Vă reamintim că biletele, care costă 25 pentru adulți, 15 lei – pentru pensionari și studenți și 7 lei pentru preșcolari și elevi, se pot achiziționa, în limita locurilor disponibile, fie online de pe platforma www.eventim.ro fie prin rezervare telefonică, la numerele de telefon 0257.280.974 și 0746.673.691, de marți până vineri, între orele 10.00 – 14.00. Spectatorii care și-au făcut rezervare își vor ridica biletele, de la caseria Sălii Marionete, Str. Episcopiei nr. 15, de marți până vineri între orele 10.00 – 14.00, duminică până cel târziu la ora 10.30. După această oră, rezervările se anulează. Casieria este deschisă de marți până vineri, între orele 10:00 – 14:00, duminică, în intervalul 9:30 – 10.55.

Cum au ajuns copiii din România cei mai săraci din întreaga Europă

 

  • Tags:
  • arad
  • copii
  • istoria muzicii
  • muzica
  • parinti
  • teatru

Navigare în articole

Prev Article
Next Article
Copyrights © 2019 stiripentrucopii.com